• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ DERNEK ÜYELİK AİDATLARINIZ İÇİN 
İŞ BANKASI 
HESAP İSMİ : Sokak Hayvanlarını Koruma ŞUBESİ: ATAŞEHİR ŞUBE KODU : 1226  -  HESAP NO : 364944
İBAN : TR20 0006 4000 0011 2260 3649 44
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 


Yetimhane Proğramına Katılın..
www.yetimpatiler.com

Ziyaret Formu

Darıca'da silahlı saldırıya uğrayan köpek hayatını kaybetti

SOHAYKO başkanı Yasin Yılmaz 'Köpeği aynı mahallede oturan ve isminin A.K olduğunu tespit ettiğimiz birisi vurmuş köpeği neden vurduğunu araştırdığımızda bölgede daha evvel bir çok köpeği tüfekle vurduğu bilgilerine ulaştık konu ile ilgili olarak gerekli resmi girişimleri başlattık' dedi. Köpeğin tavuk sömürüsünden geçimini sağlayan kişiler tarafından katledildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Darıca'da silahlı saldırıya uğrayan köpek hayatını kaybetti
Gebze Darıca Kazımkarabekir Mahallesi Yeni Devir Sokak'ta bakılan  bir köpek tüfekle vurulmuş olarak bulundu Köpek kurtarılamadı.

SOHAYKO derneğinden yapılan açıklamaya göre derneklerine gelen bir ihbarda Gebze’de Darıca Kazımkarabekir  Mahallesi'nde bir köpeğin tüfekle vurulduğu bilgisine ulaştıklarını köpeğin ne yazıkki hayatını kaybettiği belirtildi.
Sözlerine devam eden Yılmaz; Bu köpeğe bakılıyordu, bakan kişi Şükrü Pelit, Darıca emniyetine şikayetçi oldu Biz de resmi girişimlerimizi yaptık.Bölgede bulunan Barış Kızılırmak konuyu yakından akip ediyor gelişmeleri kendisinden rahatlıkla öğrenebiliyoruz

KÖPEĞİ VURAN BELLİ
Başkan Yılmaz "Köpeği yine aynı mahallede oturan ve  isminin A.K olduğunu tespit ettiğimiz birisi vurmuş köpeği neden vurduğunu araştırdığımızda bölgede daha evvel bir çok köpeği tüfekle vurduğu bilgilerine ulaştık konu ile ilgili olarak gerekli resmi girişimleri başlattık" dedi.
 
KÖPEK HAYATINI KAYBETTİ
Dostumuzun durumunun  çok ağır olduğu  ilk müdahalelerin hızlıca  yapıldığını belirten Yılmaz ne yazık ki bu dostumuzda geçen gün balçık köyünde tüfekle vurulan dostumuz gibi kurtarılamadı dedi.

ŞİKAYETÇİ OLDUK
İlçe emniyet müdürlüğüne köpeğe bakan kişi ile birlikte SOHAYKO'nun da  şikayetçi olduğunu dile getiren Yılmaz araştırmalarımızda A.K isimli şahısın akli dengesinin de biraz bozuk olduğu mahalleli tarafından söyleniyor bunun araştırılması gerekir dedi.

VALİMİZDEN RİCAMIZDIR
Yılmaz; Kocaeli valimiz sayın Hasan Basri Güzeloğlu’ndan ricamızdır Kocaeli ve çevresinde tüfekle köpek vurulma vakaları oldukça fazla emniyet başvuruları alırken zorluk çıkartıyor sayın valimiz gerekli işlemler ve şikayetlerin alınması için emniyete gereken  talimatları vereceğine inanıyoruz dedi.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret1763486
Kurtarıldı

Dün çöpün içinden aldığımız çocuğun durumu bu.
1 hafta klinikte yatacak,hem uyuz tedavisi olacak hem de kısırlaştırılacak.
Banyosu,iç dış paraziti de yapılacak.
Sonrasında bir yuva veya koruyucu aile aramaya başlayacağız.