• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ
 
Üyelik Aidatlarınız,Tedaviler ve nakillerde  destek olmak isterseniz hesap numaramız

TÜRİYE İŞ BANKASI HESAP İSMİ : “SOKAK HAYVANLARINI KORUMA”
İBAN : TR 82 0006 4000 0011 3590 1603 99
Yıllık dernek üye aidatımız 120₺ üyelerimizden ricamızdır lütfen üye aidatlarınızı yatırınız... 

Dernek tüzük 24. Madde Sohayko derneğinin gelirleri

Üye aidatları bağışçılar ve isteğe göre yapılan yardımlar hükmü bulunmaktadır.
RESMİ ÜYELİK
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 

Ziyaret Formu
AKP'li Ceylan: Hayvanları Koruma Yasası'nda düzenleme, STK'larla mutabakattan sonra yapılacak

Bu çalışmada sivil kitle örgütleriyle temas içinde olduklarını ifade eden Ceylan, “Sivil toplum kuruluşlarının mutabakatı olmadan bir yasa çıkmayacak" dedi. Ceylan, mevcut kanunun birçok eksikliği gidermediğini ve yeni bir düzenlemenin bu yıl yapılması gerektiğini söyledi.

Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü de yapan, AKP Ankara Milletvekili Ceylan’ın işkence ve şiddete maruz kalan hayvanlarla ilgili düzenleme konusunda T24’e değerlendirmeleri şöyle.

Bir defa sivil toplum kuruluşlarının mutabakatı olmadan bir yasa çıkmayacak bunun müjdesini vereyim. Hayvan hakları konusundaki bütün arkadaşlar dinlenecek. STK'lar dinlenecek ve hassasiyetleri dinlenecek bir ortak metinle çıkmış olacak. Diğer muhalefet partilerinin de görüşü alınacak ve onların da mutabakatı sağlanacak. Hiç kimse endişe etmesin, bu konuda endişeleri olanlar da endişe etmesin. Hayvanları koruma mı yoksa hayvan hakları mı o da değerlendirilir. Somut teklifler olursa onları mutlaka değerlendiririz.


Hayvanlara dönük işkence, şiddet giderek artıyor. Mevcut yasaya göre bir hayvanı öldürmek, kapalı alanda sigara içmeyle, gürültü yapmayla eşdeğer tutuluyor. “Sahipli/sahipsiz hayvan” ayrımının da öngörülen ceza açısından sakınca doğurduğu belirtilerken hayvanlara şiddetin toplumsal şiddetin yaygınlaşmasının bir sonucu olarak arttığı vurgulanıyor.

Hayvan hakları koruyucuları, hayvanların çeşitli amaçlarla kullanıldığı mezbahalar, barınaklar deney laboratuvarları sivil toplumun denetimine açık hale getirilmesini talep ediyor.
  
151 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret11411